KDO JSME

Jsme obecně prospěšnou společností Cesta integrace, o.p.s. ( kdysi občanským sdružením Cesta integrace). Našim obecným cílem je přispívat k rozvoji nových a netradičních metod sociální práce. Prostřednictvím komunitní práce napomáháme ohroženým skupinám obyvatel k aktivní seberealizaci.

Konkrétně se od roku 2004 zaměřujeme na přípravu a řízení projektů pro problémovou a neorganizovanou mládež.  Jedná se o nízkoprahové centrum s názvem Klub Cesta, ve kterém klienti mají možnost trávit nejen svůj čas, ale i poradit se o svých problémech a trápeních.

Dále se věnujeme rozšiřovaní preventivních programů pro školy. Jedná se o programy primární prevence k tématu rizikových jevů a dopravní výchovu ve spolupráci s BESIP. Každoročně obsluhujeme přibližně 15 škol.

Našim dalším projektem je „Občanská poradna“. Jedná se především o sociálně právní poradenství pro občany z Říčanska a od roku 2010 i Mnichovicka a Benešovska. Poradna je nezávislým místem bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, která provází občany při jejich obtížích. Občanská poradna rovněž poskytuje poradenství v oblasti trestných činů a domácího násilí, na tuto poradenskou činnost má i akreditaci od Ministerstva spravedlnosti. 

Dále s Probační a mediační službou ČR a Partners Czech, o.p.s. též každoročně spolupracujeme na realizaci probačního a resocializačního programu "Právo pro každý den" pro delikventní mládež.

Cesta integrace nezahálí ani ve spolupráci s dalšími institucemi na komunitních projektech. Spolupracujeme každoročně na řadě akcí pro veřejnost, jako např. Evropský týden mobility, Sběr hliníku, Dětský den. Organizuje Světový den bez tabáku či  Den bez úrazů. Také pořádá příměstské tábory pro děti zejména ze sociálně znevýhodněného prostředí. 

Byli jsme u zrodu Komunitního centra Říčany, o.p.s., jakožto jedni ze zakladatelů a také u komunitního plánu sociálních služeb ve městě Říčany. 

Naše sociální služby jsou registrovány na Krajském úřadě Středočeského kraje, tj. jsou poskytovány v souladu se zákonem o sociálních službách. Dále máme na primární prevenci certifikaci od MŠMT, na poradenství akreditaci od MSp. 

 

Cesta integrace, o.p.s.

(do 22.12.2013 občanské sdružení Cesta integrace)

Adresa sídla: Masarykovo nám. 6, 251 01 Říčany

E- mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.pevná linka: 312 315 287

Tel. mobil: 728 677 285

Web: www.cestaintegrace.cz

 

IČO: 26619032 ( nejsme plátci DPH).

Číslo účtu: 1 3 0 3 2 7 7 0 0 1 / 5 5 0 0 ( Raiffeisenbank, a.s.)

Společnost zapsána od 23.12.2013 v rejstříku obecně prospěšných společností v oddílu O, vložce číslo 1346 u Městského soudu v Praze. ( 2003-2013 společnost fungovala jako občanské sdružení). 

ID datové schránky: rej83sj

 

CrayfishStudios
footer

Log in

create an account