Aktuality

Bezplatné doučování dětí navštěvující NDZM Klub Cesta

I letos Vám opět nabízíme doučování dětí se sociálním znevýhodněním v Klubu Cesta. Nabídka doučování pokrývá učivo základní školy a zahrnuje možnosti doučování individuálně i ve skupině. Střední školy po individuální dohodě a naší volné kapacitě. Je možné doučovat jak dlouhodobě, tak i nárazově v případě akutní potřeby. Doučování může probíhat, jak na živo, tak v případě potřeby i online. Doučování pro děti je bezplatné. Bude probíhat s trpělivým a empatickým přístupem v bezpečném...

číst více

Podzimní dopravní výchova v plném proudu

Dopravní výchova pro žáky 4. tříd, která probíhá na říčanském dopravním hřišti je v plném proudu. Očekáváme zapojení okolo 50 tříd z celého Říčanska. Děti se teoreticky i prakticky proškolí v pravidlech bezpečného chování a jízdy po silnici na kole. Ve výuce budou opět pokračovat na jaře, kde za splnění podmínek obdrží i průkaz cyklisty. Výuka je garantována a hrazenaBESIP Ministerstvem dopravy ČR, Středočeským krajem i městem Říčany.

číst více

Program Klubu CESTA na září

Taky se tak těšíte na pátek 8.9.? Říčanské náměstí pěkně ožije. Přijďte prožít s Klubem Cesta zábavné a kreativní odpoledne plné hudby, pohybu, umění, jídla, odpočinku a výtvarných činností. Těšit se můžete na Dj Wossu 82, zajímavé workshopy, např. MMA fighterů, originální potisk plátěných tašek, intuitivní kresbu, relaxační, kulinářský nebo meditační koutek, a spoustu dalšího. Ve znamení lásky! Těšíme se na Vás!

číst více

Letní provozní doba Občanské poradny Cesty integrace

Bezplatná Občanská poradna Říčany a Benešov funguje beze změn také v červenci a srpnu vždy pondělí a ve středu 9:00- 12:00, 13:00- 17:00. Další dny jsme v terénu. Doporučujeme předchozí objednání. V Mnichovicích jsme standardně 2x měsíčně ve čtvrtek (13.7., 27.7., 10.8., 24.8. vždy 13:00- 16:00). Dluhová poradna v Praze Uhříněvsi v červenci a srpnu nefunguje.

číst více

MILOSTIVÉ LÉTO III.

Máte dluhy na sociálním pojištění, na daních, na poplatcích u obce či města nebo u Vězeňské správy? Zatím tyto dluhy nevymáhá soudní exekutor? Může se Vás týkat možnost tzv. Milostivého léta III., které probíhá o 1.7. do 30.11.2023. I s tím Vám může pomoci naše Občanská poradna Cesty integrace, která se problematice dluhů dlouhodobě věnuje.

číst více

Den záchranářů 20.6.2023

V úterý 20. června od 9:00 hod. na Masarykově náměstí v Říčanech odstartuje další ročník akce "Den záchranářů". Akce je zejména pro přihlášené školy, ale vítaná je i veřejnost. V den akce bude z důvodu bezpečnosti účastníků přibližně do 14 hod. uzavřen průjezd částí náměstí okolo pošty.

číst více